Atrakcje turystyczne – Warto zobaczyć

Okolica naszego Malinowego Wzgórza obfituje w wiele atrakcji, które warto zobaczyć spędzając wczasy na naszej kaszubskiej wsi.

ZABYTKI I ATRAKCJE

Perły Kaszub to miejsca, które są nie tylko historyczną, ale także kulturalną wizytówką tej krainy. Należą do nich zabytkowe zamki, piękne kościoły, czy muzea. Wśród miejsc szczególnie polecanych odwiedzenia znajdą Państwo:

  • jedyny w Polsce w przerwanej budowie Zamek Łapalicki,
  • wspaniały ośrodek turystyczny w Chmielnie i Ostrzycku, w którym znajdą Państwo strzeżone kąpieliska, muzeum ceramiki, czy będą mogli uczestniczyć w regionalnych imprezach,
  • kościół poklasztorny i muzeum kaszubskie w samej stolicy Kaszub – w Kartuzach
  • wieżę widokową na szczycie Wieżycy, a także wyciąg narciarski w sezonie zimowym
  • kamienne kręgi w Węsiorach
  • egzotyczne minizoo w Tuchlinie

KASZUBSKA PRZYRODA

Kaszubski Park Krajobrazowy to niezwykłe miejsce, dedykowane nie tylko miłośnikom przyrody, ale także wszystkim tym którzy potrzebują wyciszenia.

Urokliwe jeziora, czyste lasy, bogato rozwinięta fauna i flora sprawiają, że środkowa część Pojezierza Kaszubskiego nie bez powodu nazywana jest SZWAJCARIĄ KASZUBSKĄ. Podobieństwo krajobrazów kaszubskich do szwajcarskich zachęcają do odwiedzenia tego regionu turystów z całej Polski. Kaszubska kultura i tradycja folklorystyczna to kolejne powody by odwiedzić nasz Gościniec. O kulturze Kaszub i specyficznej gwarze Kaszubskiej mówi się na całym świecie. Warto poznać to miejsce i obcować z tą jedyną w swoim rodzaju lodową kulturą.

KULINARIA

Kuchnia kaszubska jest niepowtarzalna i z pewnością warta spróbowania. Regionalne potrawy stworzone z lokalnych produktów to coś, co z pewnością jest chlubą tego miejsca. Dzięki ofercie naszego gościńca mogą Państwa próbować je nawet naszej kuchni. Warto także zwiedzić pobliskie restauracje specjalizujące się w lokalnej kuchni, obfitej w owoce runa leśnego, ryby i tradycyjne wyroby mączne.

Naszym Gościom szczególnie polecamy:

  • restauracje rybne w Ostrzycach
  • Checz Rybacką w Borowie
  • pierogarnię w Wyczechowie

OKOLICA

Aby dostać się do pobliskiego Trójmiasta wystarczy około 40 minut drogi samochodem od naszego pensjonatu. Tam znajdą Państwo zabytkowy Gdańsk, kuracyjne miasto Sopot,a także nowoczesną Gdynię. Naszym Gościom polecamy zwiedzenie całego Trójmiasta, gdyż w każdym z miast czekają na turystów różnorodne atrakcje zarówno z oferty historycznej, kulturalnej jak i tej kulinarnej.

Z chęcią udzielimy porad dotyczących zwiedzania Trójmiasta i pomożemy zaplanować wypad w te strony, tak by zwiedzić to co najpiękniejsze.

W planowanej trasie tej trójmiejskiej wycieczki uwzględnimy największe atrakcje, takie jak nowo otwarte Muzeum Emigracji w Gdyni, Jarmark Dominikański w Gdańsku, molo w Sopocie, rejs statkiem na Hel, czy Experymentarium w Gdyńskim Redłowie. 

Jedną z głównych atrakcji Trójmiasta jest oczywiście dostęp do Zatoki Gdańskiej. Wakacje nad morzem nawet w naszym pensjonacie są dla Gości na wyciągnięcie ręki. Morze to nie tylko Trójmiasto, ale przede wszystkim wybrzeże, które choć pełne gwaru, zwłaszcza w tym wakacyjnym klimacie, chętnie wita wszystkich nowo przybyłych miłośników kąpieli i wylegiwania się na słonecznych plażach.

W  pobliżu naszego Malinowego Wzgórza znajdą Państwo także Wdzydze Kiszewskie, a w nich skansen powstały w 1906 roku.

 

 

{unitegallery okolice}